OKNÁ od spoločnosti MONTASTAV SK s.r.o.

Trošku histórie...

historické okno

Už v dávnoveku existovalo okno v ľudských príbytkoch, síce ako jednoduchý otvor, ale bolo potrebné na prívod slnečného svitu a čerstvého vzduchu.

História sa podpísala na rôznych variantoch výplni okenných otvorov. V poludníkových oblastiach zemegule sa okno zakrývalo tkaninou, aby človek v obedňajších hodinách našiel miesto na oddych v prítmí domova a pokoj pred dobiedzajúcim lietajúcim hmyzom. V niektorých historických prameňoch sa spomína mastný papier, ktorý bol schopný nejaký čas odolávať aj nepriazni počasia, hlavne dažďu a vetru, ale poskytovalo aj väčšie súkromie.

Keď človek spoznal sklo, tak ho samozrejme použil aj na výplň okenných otvorov. Postupom času sa sklo dávalo do okenných rámov. Ale zanedlho prišlo na svet okno, ktoré sa dalo otvárať a týmto okamžikom história okien dostala obrovskú dynamiku. Okno začalo plniť nielen funkciu úžitkovú, ale samozrejme aj funkciu na skrášlenie vnútrajška obydlia. Poznáme z histórie množstvo zasklení okien od jednoduchých až po bohato zdobené mozaikové skla.


Súčastnosť...

moderne okno

Ak dovolíte preskočíme kus histórie do súčasnosti. Dnešné okná plnia mnohoraké funkcie. Dnešné okná sú prirodzeným premostením medzi domov a prírodou. Dávajú do príbytku slnečné lúče a zároveň ak treba, tak držia teplo domova a zároveň dávkujú čerstvý vzduch zvonka.

Pri výrobe plastových okien a dverí „MONTASTAV SK“ sú používané 5 a 6 komorové profily ALUPLAST nemeckej výroby, vyznačujúce sa predovšetkým svojou stabilitou, dosahovanou oceľovými pozinkovanými výstužami o hrúbke až 2 mm. Profily sú vysoko nárazuvzdorné, odolné voči poveternostným vplyvom a majú dlhú životnosť. Na prianie dodávame okná až v 24 farebných prevedeniach.

Zaoblený 5 komorový profil, hĺbka 70mm, atraktívny vzhľad. Profily sú už v základe vystužené špeciálnymi oceľovými, pozinkovanými výztuhami v tvare U, ktoré zaisťujú ich maximálnu pevnosť. Prednosť: znížená výška rámu a krídla, čo zväčšuje zasklenú plochu a umožňuje lepšie presvetlenie miestností.

endflag